VBŠ Kuňkadlo - zálet č.2 a video

16. července 2015 | Autor: Kamil Hrádek
EDIT: 19.7.2015 přidáno další sestříhané video
Po téměř dvou letech od finálního dokončení Kuňkadla, jsem se KONEČNĚ odhodlal jít do vzduchu. Trup umístěný nad dveřmi předsíně, který tvoří kulisu a uvádí návštěvu do světa modeláře, měl již silnou vrstvu prachu, kterou nešlo ani sfouknout. První skorozálet před rokem, trvající jen dvě otočky odhalil některé drobnosti, které bylo nutno upravit. Levé křídlo, které díky vypínání Solartexu získalo dost výrazný pozitiv se mi podařilo srovnat "brutální" metodou.

Zafixoval jsem sestavený model na opěradlech dvou židlí, opřený o baldachýn. Opěradlo třetí židle na konci křídla sloužilo jako opěra pro podložení odtokovky do výrazného negativu(od oka, ono se to trochu vratilo). Přišla na řadu horkovzdušná pistole a sada cca deseti cyklů, kdy jsem Solartex pořádně vypínal a nechával vychladnout. Dokonce jsem touto brutální metodou musel nahřát i polyuretanové lepidlo A60 od Soudalu ve všech spojích žeber. Povolilo to a zdá se, že je to nyní již rovné.

Video natáčel kolega na telefon, ale i z něj je zřejmá moje nervozita a chování letounu. Kuňkadlo, ačkoliv má 4,5kg a na tuto hmotnost dimenzovaný motor i vrtuli, se mi jeví jako "velmi líné". Znamená to tedy, že na střední otáčky má tendenci padat a na nejvyšší otáčky jakž takž stoupá. Holt je to krabice. V jednu chvíli jsem při středních otáčkách ve větší vzdálenosti (neslyšel jsem pořádně motor) trochu více přitáhl výškovku, až se letoun vzepjal a byl na pádovce. Naštěstí v dobré výšce. Je to 3:30 minuta videa. Přistání bylo ukázkové a věřím, že to nebyla vyjímka.

Motor Foxy 4025/18 s vrtulí 15x8 je napájený šestičlánkem (2x3s) o kapacitě 3300mAh. Po páté minutě jsem ale měl pocit, že nejvyšší otáčky už nemají takový tah, tak jsem šel na přistání. Vrtule 15x8 je pro 6článek předepsaná, ale zkusím laborovat a druhý let poletím s vrtulí 15x10 a s měřičem odběru, abych neuškvařil regulátor. Držte palec.
Kuňkadlo na vlekání retro transparentu, který jsem chtěl dělat, nebude. 1kilo navíc v podobě doplňků a makety motoru je znát.

Fotogalerie článku

Poslední fotogalerie


Miss Morava Sport (kamilh)
FunCub XL (kamilh)
Mustang P-51, motor OS-MAX 7,5 (dryak)
DAUNTLESS SBD 3 (petr v)
DAUNTLESS SBD 3 (petr v)
Novoroční polétání 2017 (kamilh)
Jeti DC-16 Pult s úložným prostorem z 3D tiskárny (kamilh)
Komorní grilovačka (Petra)
Vstup do fotogalerie

Poslední plánky


Zlín 526 Acrobat
Zlin 526 detaily SIG
Lavočkin LA-7
Telemaster Senior
DH-84 Dragon
Super Decathlon
Sea Dart
Racek PB-6
Seznam plánků

Uživatelský panelLogin: 
Heslo: